">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Informacja
Dodano dnia: 2021-10-22

W związku z możliwością przystąpienia Gminy do Projektu Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym informujemy, że istnieje możliwość otrzymania bezpłatnie sprzętu komputerowego (laptop).

Sprzęt mogą otrzymać uczniowie - dzieci lub wnuk osób pracujących w byłych PGR. Na terenie gminy Radomyśl Wielki jako PGR traktowany jest IGLOOPOL.

Zgłoszenia można złożyć do szkoły do wtorku tj. 26.10 br.  na odpowiednim druku.

Druk znajdą Państwo TUTAJ

Druk dla osoby pełnoletniej TUTAJ

Osoby spełniające kryteria uczestniczenia w projekcie mogą pobrać i złożyć do dnia 28 października 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim - pokój numer 20 (GZEAS) odpowiednie oświadczenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
Więcej informacji : TUTAJ

[czytaj dalej]

Warsztaty plastyczne w Zalipiu
Dodano dnia: 2021-10-22

W słoneczny październikowy poranek uczniowie klas młodszych i zespołów edukacyjno- terapeutycznych udali się do malowniczej wsi Zalipie. W Domu Malarek – miejscu w którym szkolą się kolejne pokolenia gospodyń dekorujących swoje domy w tradycyjne wzory, uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach plastycznych.

[czytaj dalej]

Pasowanie na ucznia 2021
Dodano dnia: 2021-10-18

Uczniowie klasy pierwszej  są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Dnia 13 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.

[czytaj dalej]

Pogadanka z Panem Dzielnicowym
Dodano dnia: 2021-10-08

Bezpieczeństwo dzieci było głównym tematem spotkania, jakie przeprowadził w naszej szkole pan  dzielnicowy. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I – III, klas starszych i przedszkolaki.
Tematyka spotkania była adekwatna do wieku. Dzieciom młodszym pan policjant przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa, natomiast starsze klasy zmierzyły się z tematyką odpowiedzialności i bezpieczeństwa w sieci.

[czytaj dalej]

** Zbiórka karmy dla schroniska **
Dodano dnia: 2021-10-04

"Ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego zwierzęcia."


Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. Można przynosić również ciepłe koce.

Zbiórka karmy potrwa do 25 października, po czym zostanie przekazana przez naszych wolontariuszy do schroniska CZEKADEŁKO w Wadowicach Dolnych.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W TEJ SZLACHETNEJ AKCJI!

[czytaj dalej]

W Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK
Dodano dnia: 2021-10-04

W dniu1 października uczniowie klasy IV i V wzięli udział w wycieczce do Mielca. Zwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną SCK znajdującą się przy ulicy Kusocińskiego w Mielcu oraz uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.
Była to wyjątkowa okazja, by przekonać się, że w czasach gier komputerowych, biblioteka i królująca w niej książka to prawdziwa skarbnica wiedzy i rozrywki. Biblioteka dysponuje bogatą ofertą m.in. książek, czasopism, audiobooków, filmów. Każdy może w niej znaleźć coś dla siebie, mały i duży, ten co stroni od książek i „mól książkowy”.
Uczniowie po przygodzie z książką wybrali się do Lalandii. Pobyt w Sali Zabaw był dla nich niesamowitą frajdą. Wspólnej zabawy i radości nie było końca, co tylko częściowo udało nam się uwiecznić na fotografii.
Zobaczcie sami.     

[czytaj dalej]

Chłopaki na medal
Dodano dnia: 2021-09-30

„Chłopaki na medal” - takie hasło przyświecało dzisiejszej imprezie zorganizowanej przez dziewczynki z SU i Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji Dnia Chłopaka. Dla młodszych uczniów połączony był on również z Dniem pieczonego ziemniaka.

W tym szczególnym dla chłopców dniu czekało na nich wiele niespodzianek. Mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i wiedzy w szeregu konkurencji, w tym na najsilniejszego i najmądrzejszego chłopaka w szkole. Zwycięzcy otrzymali medale, pozostali słodką nagrodę pocieszenia.
Dziękujemy Firmie KUREK z Dulczy Wielkiej za pyszne kiełbaski a  dziewczynkom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za przygotowanie waty cukrowej.

[czytaj dalej]

Głosuj na radomyskie Obserwatorium Astronomiczne
Dodano dnia: 2021-09-21

Zachęcamy aby oddawać głosy w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Wśród nominowanych jest radomyski projekt pn.
„Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki” dotyczący budowy Obserwatorium Astronomicznego w Radomyślu Wielkim i zakupu pomocy naukowych dla miejscowej szkoły.

Na projekt można głosować tutaj:
 

Głos należy potwierdzić klikając w link potwierdzający, który otrzymamy na maila podanego podczas głosowania (link powinien przyjść zaraz po oddaniu głosu, choć zdarza się, że przychodzi z kilkuminutowym opóźnieniem – proszę nie zapomnieć o kliknięciu, aby głos został zaliczony). Można głosować raz dziennie przy użyciu danego maila.
Głosowanie potrwa do 27 września do godz. 23:59. 

Zachęcamy Państwa do głosowania :)

[czytaj dalej]

Małopolska Noc Naukowców już w piątek !
Dodano dnia: 2021-09-21

Oczywiście nie może nas tam zabraknąć :)

[czytaj dalej]

Sprzątamy świat
Dodano dnia: 2021-09-20

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję sprzątania świata.
Hasło tegorocznej edycji to:

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl