">
  Menu

 

 

 

 

Aktualności

Program dla szkół
Dodano dnia: 2022-02-02

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Program dla szkół". W ramach programu uczniowie klas I-V otrzymują owoce, warzywa oraz produkty mleczne. W szkole podejmowane są również działania zachęcające wszystkich do sięgania po zdrową żywność.
W ostatnim czasie uczniowie wszystkich oddziałów objętych Projektem wzięli udział w warsztatach kulinarnych, w czasie których obejrzeli film "Ekipa Chrumasa gotuje, a następnie przygotowywali zupę dyniową lub sałatkę serowo- pomidorową. Ponadto na szkolnym korytarzu znajduję się gazetka zachęcająca do sięgania po zdrowe przekąski.
Z kolei uczniowie z oddziałów edukacyjno- terapeutycznych biorą udział w cyklicznych zajęciach kulinarnych, w czasie których przygotowują potrawy według przepisów - "Gotuj razem z Chrumasem".

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć z naszych spotkań :)

[czytaj dalej]

Ortografia jest prosta
Dodano dnia: 2022-02-01

Ortograficzne wyzwania nie są przeszkodą, jeśli połączy się pracę z zabawą, przyjemne z pożytecznym. Tak uczniowie klasy IV i VII, na lekcjach języka polskiego, z uśmiechem i dużą łatwością pokonywali trudy ortografii.
Utrwalali zasady pisowni i wyjątki. Umiejętnie korzystali z reguł w ćwiczeniach praktycznych. Projektowali ilustrowane karty poprawnej polszczyzny, a najbardziej wytrwali podjęli się redagowania własnych słowniczków ortograficznych. Czwartoklasiści i siódmoklasiści wykazali się dużą pomysłowością, a ich praca przyniosła świetne efekty.

[czytaj dalej]

Dokarmiamy ptaki
Dodano dnia: 2022-01-25

Zima to trudny czas dla ptaków. Wielu z nich nie uda się przetrwać ciężkich warunków zimowych. Aby pomóc im przetrwać zimę trzeba je dokarmiać, może to uratować życie wielu z nich.
Pamiętają o tym uczniowie naszej szkoły, którzy kochają pomagać. W tym celu w ramach zajęć przygotowali specjalne przysmaki dla ptaków, które rozwiesili na okolicznych drzewach i krzewach. Uczniowie mogą teraz obserwować ze swoich klas lekcyjnych przylatujące i posilające się ptaki.

[czytaj dalej]

Prezent dla Babci i Dziadka
Dodano dnia: 2022-01-25

W lutym, przed feriami dzieci z klas 1-3 przygotowały i nagrały występ dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tej uroczystości. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły oraz własnoręcznie przygotowywały upominki, aby wyrazić wdzięczność za mądrość i opiekę.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka - drogą on-line- przesyłamy najlepsze życzenia: życia najdłuższego, zdrowia, pociechy z wnucząt, szczęścia, pomyślności i samych powodów do radości - Uczniowie, Nauczyciele, Dyrekcja szkoły.
Zapraszamy do oglądnięcia filmu z przygotowanego występu „O Tadku-Niejadku, Babci i Dziadku”:

[czytaj dalej]

Wokalny sukces Julii
Dodano dnia: 2022-01-11

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły- Julia Bielat, osiągnęła kolejny wokalny sukces! Julia oprócz zaangażowania muzycznego w życie szkoły i parafii, uczęszcza również na zajęcia do Szkoły Muzycznej YAMAHA w Mielcu. Uczennica nagrała już swój pierwszy cover: „Całą noc padał śnieg” w studiu nagrań w Tarnobrzegu. Zobaczcie sami :)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


[czytaj dalej]

Kolęda Misyjna: „Sa ka ya se ndi né soucoul”
Dodano dnia: 2022-01-08

Nasi uczniowie po raz kolejny włączyli się w Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Niestety ze względu na pandemię, kolejny rok nie kolędują tradycyjnie- „po domach”, lecz nagrywają krótki filmik, który był odtwarzany w tutejszym kościele parafialnym. Nasi uczniowie w czasie krótkiej scenki zachęcali do wsparcia dzieła misyjnego. Hasło kolędy misyjnej brzmi: „Sa ka ja se di ne sukul”, czyli w polskim tłumaczeniu „Co za radość, mamy szkołę” i jest to zarazem hasło dzieci pomagających dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej, Republice Konga, Kamerunie, Peru, Kazachstanie, Kirgistanie i Uzbekistanie.

Dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w tą piękną inicjatywę pomocy innym oraz wszystkim ludziom dobrej woli dzięki, którym w odległym zakątku świata nie jedno małe dziecko zaśpiewa: „Co za radość, mamy szkołę!”

[czytaj dalej]

Informacja o opłacie stałej w przedszkolu
Dodano dnia: 2022-01-04

INFORMACJA

Informujemy, że ulega zmianie opłata stała za przedszkole, która od stycznia 2022r. będzie wynosiła 200 zł.

[czytaj dalej]

Dyplom
Dodano dnia: 2021-12-30

[czytaj dalej]

Wesołych Świąt
Dodano dnia: 2021-12-22

[czytaj dalej]

Jasełka - tradycja bożonarodzeniowa
Dodano dnia: 2021-12-22

Radosne to wieści, w Betlejem na sianie rodzi się Bóg, a jego narodziny rozpoczynają kolejny rozdział w dziejach świata...
Tradycją  w naszej szkole jest wspólne kolędowanie, które rozpoczyna się od "Jasełek" w wykonaniu naszych uczniów. W tym roku wyzwanie podjęli uczniowie zespołów edukacyjno- terapeutycznych oraz klasy II.
Jak co roku przenieśli nas w czasie, abyśmy mogli uczestniczyć w kolejnym Bożym Narodzeniu. Po spektaklu pełnym wzruszeń i uśmiechu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, aby wspólnie z wychowawcami spędzić w szkole ostanie przedświąteczne chwile.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia i wprowadzenie nas w świąteczny nastrój!


[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 |

(c) Copyright 2023 nspdulczamala.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl